polisa ubezpieczeniowa na dom od nagłych wypadków

Ubezpieczenie na wypadek sytuacji kryzysowych w domu pomaga uniknąć poniesienia kosztów wezwań, robocizny i części, jeśli potrzebujesz pilnych napraw w swojej nieruchomości. W tym artykule przyjrzymy się temu, co jest klasyfikowane jako nagły wypadek, związanym z tym kosztom. I dowiemy się, czy warto płacić za ubezpieczenie domu w nagłych wypadkach.

Co to jest polisa ubezpieczeniowa na dom?

Polisa ubezpieczeniowa domu na wypadek nagłych wypadków pokrywa wydatki na naprawę pilnych problemów w domu. Takich jak awaria elektryczna lub awaria kotła. Kiedy zgłaszasz roszczenie, ubezpieczyciel wysyła zatwierdzonego inżyniera lub hydraulika tak szybko, jak to możliwe. Fachowiec rozwiąże problem i pokryje rachunek za robociznę, części i materiały do ​​uzgodnionego maksymalnego kosztu.

Jeśli Twój dom nie jest bezpieczny do czasu rozwiązania problemu, Twoje ubezpieczenie może również pokryć nocleg dla Ciebie i Twojej rodziny, ponownie za koszt uzgodniony w ramach polisy.

Co to jest standardowe ubezpieczenie domu?

Standardowa polisa ubezpieczeniowa domu pokrywa koszty naprawy szkód spowodowanych zdarzeniem lub wymiany rzeczy. Jednak Twoja polisa ubezpieczeniowa domu zazwyczaj nie obejmuje wezwania wykwalifikowanego inżyniera w nagłych wypadkach. Zwykle byłoby to coś, co musiałbyś znaleźć i zapłacić w tej sytuacji, co może być kosztowne.

Możliwe, że możesz mieć pewien poziom ubezpieczenia awaryjnego jako część lub jako dodatek do ubezpieczenia domu, więc zawsze warto sprawdzić, czy już to masz. Jednak zwykle nie miałoby to takiego samego standardu pokrycia, jak w przypadku samodzielnej polisy.

Co obejmuje ubezpieczenie w nagłych wypadkach w domu?

Rodzaje sytuacji, w których polityka awaryjna w domu może zapewnić pomoc, obejmują:

  • Problemy z hydrauliką i kanalizacją
  • Awaria kotła i centralnego ogrzewania
  • Awaria elektryczna
  • Inwazje szkodników, takich jak szczury, myszy, osy i szerszenie w Twoim domu
  • Kwestie bezpieczeństwa, takie jak zepsute zamki w drzwiach wejściowych i zagubione klucze do domu
  • Uszkodzenie dachu po burzy, która odsłoniła Twój dom

Czy potrzebujesz polisy ubezpieczeniowej na dom?


W idealnym świecie miałbyś nadzieję, że nie potrzebujesz ochrony, chociaż nigdy nie wiesz, kiedy może się zdarzyć awaria. Załóżmy na przykład, że jedna z Twoich rur pęka i zalewa salon. Niestety zdarza się to często, zwłaszcza zimą.

W tym momencie zadziałałaby Twoja domowa ochrona awaryjna – złożyłbyś wniosek, odpowiedni fachowiec zostałby wezwany do naprawy pękniętej rury i podjęcia niezbędnych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie.

Więc tak naprawdę, kiedy wykupujesz polisę ubezpieczeniową na dom, zyskujesz pewność, że Twoja rodzina i Twój dom są chronione, gdyby pojawiła się awaria. Eliminujesz również stres, jaki może wywołać taka sytuacja, wiedząc, że w pełni wykwalifikowany specjalista zajmie się sprawą tak szybko, jak to możliwe.

Koszty ubezpieczenia domu w nagłych wypadkach

Koszt ubezpieczenia awaryjnego będzie zależał od tego, czego szukasz. Koszt będzie różny w zależności od firmy, w której wykupisz polisę i wymaganego poziomu ochrony. Na przykład Twój koszt może się różnić w zależności od kwoty, o którą możesz się ubiegać i maksymalnej liczby roszczeń, które możesz złożyć każdego roku, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Dobrze jest również dokładnie zrozumieć, co Twój dostawca uważa za nagły wypadek. Niektóre mogą obejmować zarówno kocioł, jak i system grzewczy, podczas gdy inne mogą obejmować tylko kocioł.

Spróbuj rozejrzeć się, zdobądź kilka różnych ofert i porównaj, które ubezpieczenie domu w nagłych wypadkach Ci odpowiada.